Новини

Join новини


Новинки моди

Загрузка...

Архетипи особистості – універсальний інструмент пізнання свого потенціалу

Опубліковано admin, 14:07, 25.09.2022.  Переглядів: 986  Відправити другу: Архетипи особистості – універсальний інструмент пізнання свого потенціалу  Роздрукувати: Архетипи особистості – універсальний інструмент пізнання свого потенціалу

analiticheskaya-psihologiya-karla-yunga8.jpg (24.17 Kb)

Що таке архетип

Архетип можна назвати універсальною моделлю поведінки та особистостей. Вони можуть відігравати певну роль, впливаючи на поведінку людини.

Щоб розібратися в цьому, ми звернулися до психолога Ганни Кучина. Більше на цю тему тут.

Архетипи Юнга

Психіатр Карл Юнг припускав, що це знання прийшло до нас від предків. Архетипи Юнга є свого роду універсальними образами, які є частиною колективного несвідомого. На думку Юнга люди успадковують їх так само, як і шаблони поведінки.Психіатр Юнг розробив свій психоаналітичний підхід, який здобув популярність як аналітична психологія. Саме вона згодом була використана для створення Аушрою Аугустінавічюте науки соціоніки. Юнг взяв до уваги вчення З. Фрейда, який говорив про роль несвідомого в особистості та поведінці. Але він пішов далі, внісши до теорії поняття колективного несвідоме.Архетипи особистості по Юнгу – те, що людина проектує світ. Адже психіка людей включає як особисте і колективне несвідоме, і его. Наприклад, у особистому несвідомому містяться спогади, Его є свідомим розумом. Колективне несвідоме, згідно з Юнгом, є формою психологічного успадкування, де є досвід, знання людей. Тому архетипи по Юнгу включають три важливі компоненти, які допоможуть точніше визначити точніше тип особистості людини.

Архетипи особистості

Особистість можна назвати свого роду соціальною маскою, які можуть мати різні прояви, та їх використовують у різних ситуаціях та соціальних групах. Діти починають знайомитися з правилами поведінки, які допоможуть їм відповідати нормам, які у суспільстві.

4 жіночих архетипу

І особистість може набувати різних форм, і навіть виявлятися уві сні. Якщо говорити про архетипи жінок, чоловіків, то вони різняться. Наприклад, жіночі архетипи – Корольова, Господиня, Муза та Коханка мають свої характерні риси, манеру поведінки, зовнішні прояви, сприйняття світу.

4 чоловічих архетипу

Архетипові постаті чоловіків або архетипові образи включають такі типи - Король, Авантюрист, Господар, Подарунок. І вони так само, як і жіночі мають свою реалізацію у світі, прояв зовнішній та внутрішній. І ці архетипи – чоловічі та жіночі можуть створювати між собою ідеальні поєднання. Наприклад, жінці Музей підійде чоловік – Король. Їхня пара буде гармонійно доповнювати один одного.Архетипи особистості дають можливість пристосовуватися до навколишнього світу та вписуватися у суспільство. І краще дізнатися себе допоможе тест з архетипу, що дозволить зрозуміти конкретній людині свою справжню сутність.

Архетип за датою народження

Також визначають архетип за датою народження. Вважається, що числа мають енергію, можуть розглядатися через призму архетипів. Юнг виділяв, як відомо, дванадцять основних архетипів. Відповідно до його теорії вони проявляються більш менш у колективному людському підсвідомості через кожного з нас. І архетип за датою життєвого шляху дозволить дізнатися про своє призначення та потенціал.Тому тест на архетип є одним із варіантів пізнання себе та навколишнього світу, а також, чудова можливість для успішного просування життя.

Глянець

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Система Orphus

Загрузка...
Коментування даної новини заборонено
Підписатись не коментуючи
E-mail:


Перегляньте наше відеоНовини партнерів


Цікаві новини


Інші новиниІнші новини

Загрузка...

Погода в Україні


Ми в facebook
Додати на яндекс

добавить на ЯндексТвій гороскоп